Svet.SlajderСветСвет.Портал

Блинкен во ненајавена посета на Авганистан

Државен секретар на САД, Ентони Блинкен денеска пристигна во Авганистан, во ненајавена посета, при што ќе го претстави планот за повлекување на американските војници пред авганистанската Влада

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close