BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Blinken: SHBA dëshirojnë ta përforcojnë marrëveshjen e forcave botërore me Teheranin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të përpiqen ta përforcojnë dhe zgjerojnë marrëveshjen midis forcave botërore dhe Iranit për shkatërrimin e programit bërthamor iranian, deklaroi  sot sekretari i shtetit Entoni Blinkeni.

Back to top button
Close
Close