Svet.SlajderСвет

Блинкен: Северен поток 2 може да биде руско оружје против Украина

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска предупреди дека Русија со планираниот германско-руски гасовод Северен поток 2 може да ја користи енергијата како „оружје“ против Украина

Back to top button
Close
Close