Svet.SlajderСветСвет.Портал

Блинкен: САД сакаат да го зајакнат договорот на светските сили со Техеран

Соединетите Американски Држави ќе се обидат да го зајакнат и прошират договорот меѓу светските сили и Иран за сузбивање на иранската нуклеарна програма, изјави денеска државниот секретар Ентони Блинкен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close