0_Web_АктуелноSvet.SlajderНекатегоризираноСветСвет.Портал

Блинкен: САД никогаш не планирале трајно да ја задржат војската во Авганистан

Доколку талибанците нападнат за време на повлекувањето на нашите сили, одговорот ќе биде силен, рече тој, додавајќи дека САД ќе продолжат да ги поддржуваат авганистанските безбедносни сили, кои се борат против исламистичките бунтовници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close