Svet.SlajderСвет

Блинкен: САД интензивно работат на ставање крај на израелско-палестинското насилство

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска ги повика страните во израелско-палестинскиот судир да ги заштитат цивилите и истакна дека САД интензивно работат на завршување на конфликтот

Back to top button
Close
Close