Svet.SlajderСветСвет.Портал

Блинкен: САД ќе добиваат сила во спротивставувањето на Кина  

Кина се уште нецелосно соработува со експертите од Светската здравствена организација, не дозволувајќи им полн пристап до местата каде е откриен коронавирусот, изјави синоќа американскиот државен секретар Тони Блинкен. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close