БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Блинкен пред министрите на ЕУ повтори дека САД ќе работат на стабилизација на Западен Балкан

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен, кој учествуваше на состанокот на министри за надворешни работи на Европска Унија, покажа интерес за европското соседство, а потенцира дека САД се подготвени да работат и на стабилизација на Западен Балкан, објави денеска бриселскиот попртал Политико

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close