Svet.SlajderСветСвет.Портал

Блинкен: Иран за неколку недели може да произведе нуклеарна бомба

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен во интервју за Ен-Би-Си Њуз (NBC NEWS) изјави дека администарцијата на Џо Бајден ќе се врати на Иранскиот нуклеарен договор под услов Техеран да се врати на своите обврски, а потоа ќе преговара за „подолготраен и посилен“ договор

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close