СветСвет.Слајдер

Блинкен: Иран ќе добие соодветен одговор за нападот врз транкерот „Мерсер стрит“

САД официјално го обвинија Иран за нападот врз танкерот „Мерсер стрит“ на 29 јули, што се случи во близина на Оман, при што загинаа двајца членови на екипажот

Back to top button
Close
Close