Дописници СветСвет

Блинкен идната недела во посета на Данска, Исланд и Гренланд

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен идната недела ќе замине во посета на Данска, Исланд и Гренланд, соопшти денеска Стејт департментот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close