0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Блинкен и Гани разговараа за американската стратегија за Авганистан

Државниот секретар на авганистанскиот претседател му порача дека САД се посветени на мировниот процес што вклучува „праведен и траен политички договор и сеопфатен прекин на вооружениот конфликт“, изјави портпаролот на Стејт департментот Нед Прајс, пренесен од британските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close