Svet.SlajderСветСвет.Портал

Блинкен го повика етиопискиот премиер да дозволи истрага за злосторствата во Тиграј

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен денеска го повика етиопскиот премиер Аби Ахмед да дозволи меѓународна истрага за злосторствата пријавени во етиопскиот регион Тиграј, каде војската одржува ред од ноември.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close