Дописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Блинкен ги објасни причините за постапките на Администрацијата околу повлекувањето од Авганистан

Државниот секретар Ентони Блинкен, на сослушувањето по повод повлекувањето на американската војска од Авганистан што вчера и денеска се одржува во Конгресот, изјави дека тековната Администрација од претходниците наследила договор со талибанците кој оставал малку простор за маневри.

Back to top button
Close
Close