Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Блинкен: Ќе одговориме на агресивните постапки на Русија и на обидите на кинеското загрозување на светскиот поредок  

Ако Русија се однесува неодговорно или агресивно, како што беше случајот со кибер нападот на „Солар виндс“, вмешаноста во нашите избори и со тоа што Русија направи со Навални, тогаш ние ќе одговориме, изјави државниот секретар Ентони Блинкен во денешното интервју за Би-би-си. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close