0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Блинкен: Ќе има последици доколку дојде до руска агресија во Украина

Претседателот Џо Бајден беше јасен, доколку Русија дејствува непромислено или агресивно, тоа ќе ја чини скапо, тоа ќе има последици“, додаде Блинкен, не прецизирајќи го можниот одговор на САД.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close