0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Блинкен до Џиечи: САД ќе се залагаат за почитување на човековите права во Синџијанг, Тибет и Хонг Конг

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, во телефонски разговор со својот кинески колега Јанг Џиечи вчера му соопштил дека САД и натаму ќе се залагаат за почитување на човековите права и демократските вредности во Синџијанг, Тибет и Хонг Конг, соопшти Стејт департментот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close