СветСвет.Портал

Блинкен: Америка се врати

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен изјави дека САД се „вратија“ и целосно се ангажирани во решавање на прашањата, како што се пандемијата на Ковид-19, климатските промени и иранската нуклеарна програма.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close