Svet.SlajderСвет

Блинкен ја потврди поддршката на САД за територијалниот интегритет на Украина

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен, денеска во Брисел се сретна со украинскиот министер за надворешни работи Дмитри Кулебa пти што ја потврди непоколебливата поддршка на САД за територијалниот интегритет на Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close