БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Блиц: Европскиот пат на Србија можат да го закочат Хрватска, Романија и Бугарија

Србија започна преговори со ЕУ пред повеќе од седум години, до ѕвездата на знамето на ЕУ има уште многу да се работи, а на тој пат може да не запре Хрватска, пред се поради границата и исчезнатите лица, Романија поради малцинствата и користењето на Дунав, како и Бугарија со која го решаваме прашањето за националните малцинства, анализира белградски Блиц, јави дописникот на МИА од Белград.

Back to top button
Close
Close