0_Sport,PortalFutbollSport.Slajder

Blater: Infantino dëshiron ta shndërrojë futbollin në makinë të madhe parash

Ish-kryetari i FIFA-s, Sep Blater e kritikoi trashëguesin e tij në krye të centralit, Xhani Infantino.

Cyrih, 2 qershor 2020 (MIA) – Ish-kryetari i FIFA-s, Sep Blater e kritikoi trashëguesin e tij në krye të centralit, Xhani Infantino.

“Doli se Infantino ka tentuar ta pastrojë rrugën deri te pozita e presidentit. Ai dëshiron ta shndërrojë futbollin në makinë të madhe për para. Kupa e botës është zgjeruar në 48 ekipe, projekti ‘Gol’ është riemëruar sepse dëshiron  tre herë më shumë para. Infantino është egoist dhe vuan nga mania për madhështi. Në arrogancën e vet, ai tashmë nuk komunikon me kryetarët e federatave futbollistike, por vetëm me shefat e shteteve”, deklaroi Blater, cituar nga “Dejli Mejl”. ab/

Таг
Back to top button
Close
Close