0_Македонија.ПорталОпштество

Благо намалување на водостоите на реките, нивоата на езерата исти како вчера

Водостоите на најголем дел од реките во земјава се пониски од просекот за мај и кај голем дел од нив бележат благо намалување во споредба со вчера.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close