0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Благ пораст на бројот на новозаразени, вкупно 101 762 случаи во КОВИД-годината

Со статистиката од вчера за новите 554 заразени, корона-годината во земјава е заокружена со 101 762 дијагностицирани. Од ланскиот 26 февруари, кога беше откриен првиот случај и е почеток на епидемијата кај нас, направени се 516 169 тестирања за КОВИД-19. Оздравени се 90 895, а починаа 3119 пациенти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close