Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономија

Бизнис заедницата и Тевдовски допрва ќе ги „пеглаат“ ставовите за прогресивното оданочување

Околу 35 отсто повисоки трошоци за плати и 50 проценти повеќе за другите давачки ќе предизвика прогресивното оданочување што го најави Владата, покажале првичните пресметки на некои од компаниите - членки на Стопанската комора на Македонија.

Back to top button
Close
Close