0_Македонија.ПорталДописници МКДКултураКултура.Портал

Битолската библиотека „Св. Климент Охридски“ го одбележува Светскиот ден на гласно читање

Универзитетската библиотека „Св. Климент Охридски“ денеска во Битола го одбележува 3 февруари – Светскиот ден на читање на глас. Кампањата „Да читаме на глас“ се  организира по повод Европската година на гласно читање, прогласена од Европската организација за унапредување на читањето EU READ,  со што се нагласува важноста на гласното читање во развојот на навиките и вештините за читање кај децата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close