0_Македонија.ПорталДописници МКДХроникаХроника.Портал

Битолчанец загина во сообраќајка на патот Битола-Прилеп

Битолчанец загина утрово околу 05:25 часот во сообраќајна несреќа на  магистралниот пат Битола - Прилеп кога возилото кое го управувал излетало од патот. Во несреќата загинал 36-годишниот Г.Ј. кој се превезувал со патничко возило „комбе“. Од СВР-Битола информираа дека возачот од здобиените повреди починал на самото место.  

Битола, 17 февруари 2021 (МИА) – Битолчанец загина утрово околу 05:25 часот во сообраќајна несреќа на  магистралниот пат Битола – Прилеп кога возилото кое го управувал излетало од патот.

Во несреќата загинал 36-годишниот Г.Ј. кој се превезувал со патничко возило „комбе“. Од СВР-Битола информираа дека возачот од здобиените повреди починал на самото место 

-Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а во координација со Јавен обвинителтелото е предадено на обдукција, информира Секторот за односи со јавност на битолската полиција.

Извршен е увид на местото на незгодата од увидна екипа на СВР Битола. мт/ки/

Back to top button
Close
Close