Biznis.SlajderБизнисБизнис.Портал

Биткоинот годинава има раст од 90 отсто, а од лани „скокот“ изнесува 800 отсто

Ова е уште една од низата позитивни вести за криптовалутата годинава. Институционалните инвеститори и компании сè повеќе го поддржуваат биткоинот. „Тесла“ поттикна скок на вредноста кога објави дека купува биткоини во вредност од 1,5 милијарди долари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close