0_Web_Насловна-слајдерБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Битиќи: Засега нема потреба од ребаланс на Буџетот, приходите се подобри од очекувањата

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи смета дека во моментов нема потреба од ребаланс, бидејќи ликвидноста и приходната страна на Буџетот се попозитивни од очекуваното.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close