0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Битиќи: За четири години бројот на вработени порасна за 60.000 лица, а просечната плата за 6.000 денеари

Во последните четири години вкупниот број на вработени лица во земјава се зголеми за 60.000, а просечната плата порасна од 22.000 на 28.000 денари, изјави вечерва вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close