БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Битиќи: Воспоставување стопанска комора помеѓу Швајцарија и Северна Македонија отвора нови можности за економска соработка

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи, кој е во неколкудневна посета во Цирих, оствари средби со претставници на политичкиот и економскиот живот во Швајцарија, при што се разговараше за воспоставување заедничка стопанска комора.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close