0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерBiznis.SlajderMakedonija.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Битиќи на Коморскиот инвестициски форум на Западен Балкан со иницијатива за зголемување на конкурентност на регионот

Вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи денеска во Белград присуствуваше на седницата на Управниот одбор на Коморскиот инвестициски форум (КИФ) за Западен Балкан, со иницијативи за зголемување на конкурентноста на земјите од Западен Балкан наспроти меѓусебното конкурирање, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close