БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Битиќи: УЈП успешно одговори на предизвикот за дигитализацијa и давање квалитетни услуги на обврзниците  

Даночните  активностите и предизвиците  на Управата за јавни приходи (УЈП) беа тема на разговор на денешната работна средба меѓу вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции,  Фатмир Битиќи   и директорката на УЈП Сања Лукаревска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close