0_Web_АктуелноBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Битиќи: Со директна финансиска поддршка ја враќаме креативноста на ивент индустријата

Обезбедивме еден милион евра неповратни финансиски средства за организација на најмалку 40-тина настани, за чија реализација очекуваме да бидат ангажирани повеќе од 100 компании како организатори и подизведувачи и изнајмувачи на техника, но и ангажман на изведувачи, уметници, музичари,  артисти, со цел да се поддржат компаниите да продолжат да работат, истакна вицепремиерот во Владата задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close