0_Web_АктуелноBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Битиќи: Разговараме за две нови инвестиции од 300 милиони евра

Само во текот на оваа седмица, во изминатите два дена, остварив средби со две компании кои планираат инвестиции од околу 300 милиони евра, најави денеска вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close