0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономијаПолитика

Битиќи: Причината зошто не стигнаа повеќе пари кај граѓаните е неразумноста на клучните чинители во политичкиот живот во Северна Македонија

Во најголемата криза со пандемијата, политиката преовладува наспроти логиката да се помогне на тие на коишто им е потребно, истакна денеска вицепремиерот Фатмир Битиќи на прес-конференцијата на која беше претставен јавниот повик за ко-финансирани грантови за технолошки развој и за забрзан економски раст на ФИТР, прашан за неискористените во целост, најавени една милјареда евра како помош.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close