0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономија

Битиќи: Петтиот пакет на мерки е во духот на заздравување и рестарт на економијата

Вицепремиерот за економски прашања и координација на економските ресори Фатмир Битиќи попладнево се сретна со претставници на Независната угостителска комора (НУК), со кои разговараше за нивните видувања во однос на досегашната поддршка на стопанството преку имплементацијата на четирите сета антикризни мерки, а дискутираа и за предлогот на новиот, петти сет на економски мерки, кој се очекува Владата да го усвои и објави во периодот кој следи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close