0_Web_Насловна-слајдерBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Битиќи: На секоја домашна и странска компанија ќе им се даде можност според законите, тие да ги искористат

Државата е овде да креира можности, да креира услови, да креира предвидливо опкружување. На секоја домашна или странска компанија ќе им се даде можност според законите да ги искористат тие можности. Тоа значи ќе добијат активен договор во којшто треба да ја направат инвестицијата, но секако според законите ќе добијат рок. Ако во тој временски период не ја направат инвестицијата од различни причини, да им се раскине договорот. Ако е грешката кај државата ние ќе ја поправиме, т.е. ќе се извиниме и ќе им го продолжиме рокот. Ако тоа не е направено заради инвеститорот, секако ќе го раскинеме договорот затоа што сметаме дека на другите треба да им да дадеме можност. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close