0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Битиќи – Кундурос: Економската соработка помеѓу Северна Македонија и Грција е традиционално на високо ниво, ќе продолжиме да ги зацврснуваме меѓусебните односи

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи, денеска оствари средба со новоименуваниот амбасадор на Грција во земјава, Русос Кундурос, со кого разговараа за актуелни теми поврзани со економијата, економската соработка помеѓу двете држави и активностите на Република Северна Македонија поврзани со интеграцијата во ЕУ.

Back to top button
Close
Close