Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Битиќи и Бесими: Формираме посебен фонд за средствата од еколошка такса со кој ќе обезбедиме подобри услови за зелен развој

Повеќе актуелни економски теми во интерес на стопанството и економскиот развој на државава беа разгледани на денешната редовна седница на Комисијата за јавно приватен дијалог со која ко-претседаваше вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи, а присуствуваа и министерот за финансии Фатмир Бесими, директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, директорот на Бирото за јавни набавки, Борче Хаџиев, државната секретарка во Министерството за економија Размена Чекиќ Дуровиќ и претседателите и извршните директори на стопанските комори, членки на Платформата за јавно-приватен дијалог.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close