Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Битиќи и Бектеши ја посетија Раде Кончар ТЕП, компанија која успешно работи и во време на пандемија

Продолжете да бидете активни и да вложувате во развојот на вашите компании и во човечкиот потенцијал. Владата и понатаму ќе продолжи да биде вашиот партнер и поддршка, ќе креираме нова развојна економија, им порача на стопанствениците вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи по посетата на скопската компанија Раде Кончар ТЕП, која, како што рече, е позитивен пример на фирма што со успех работи и во време на пандемија и е една од 400-те компании што добија директна поддршка од Министерството за економија за зголемување на нивната конкурентност на домашниот и меѓународниот пазар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close