0_Web_АктуелноBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Битиќи: Граѓаните да бидат смирени, секој денар за кој се задолжуваме, оди за нивните потреби

Се додека професионалците од Комисијата за заразни болести велат дека не е дојдено време за порестриктивни мерки, ќе останам на истиот став – дека мора тоа и да го испочитуваме. Го следиме и за нас е релевантен секој коментар, на секој граѓанин, но ние мора да се грижиме за сите подеднакво, и за граѓаните и за стопанството и за здравстените работници. Во овој момент не треба да гледаме дали некому ќе удоволиме, а на друг ќе му направиме штета, туку сакаме штетата да биде помала секаде, во секој сегмент, вели вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close