Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Битиќи: Ќе се најде кворум и доблест за да се донесат законските решенија за операционализација на мерките од четвртиот и петтиот пакет

Десеттина од 29-те мерки од петтиот економски пакет треба да се реализираат со носење на законски решенија, а сите кои се поврзани со Развојната банка се веќе во собраниска процедура, како што се законот за инвестициски фондови и законот за државна гаранција. Во собраниска процедура се и некои други законски решенија кои ќе ги операционализираат мерки од четвртиот и петтиот пакет, изјави денеска вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close