0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Битиќи-Дукс: Економската соработка се развива во позитивна насока

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи денеска оствари средба со унгарскиот амбасадор Ласло Дукс, со кого разговараше за актуелните состојби поврзани со мерките за поддршка на економијата во услови на пандемија, како и за економската соработка и поддршката што Унгарија и ја дава на земјава во процесот на пристапување кон ЕУ.

Back to top button
Close
Close