0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Битиќи: Да инвестираме во решенија кои се засновани на потребите на природата

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи и министерот за животна средина Насер Нуредини, заедно со претставничката на УНДП во Северна Македонија, Нарине Сахакјан, се обратија на онлајн иницијалната работилница за изработка на Националниот план за адаптација на климатски промени, кој ќе се изработува со учество на сите засегнати страни во општеството.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close