0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Битиќи – Ал Тани: Постои потенцијал за зголемување на економската соработка помеѓу двете земји

Потенцијалите за економската соработка помеѓу Северна Македонија и Катар биле во фокусот на денешната средба на вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи со амбасадорот на државата Катар, Јасим бин Хамид Ал-Тани.

Back to top button
Close
Close