БизнисБизнис.ПорталДописници МКДЕкономија

Бислимовски: Со граѓанските иницијативи може да се разговара за таргетирање на ранливите групи при плаќање на сметките за струја

Граѓаните да ја користат можноста за само-отчитување на броилата со цел да плаќаат реална цена на електричната енергија, истакна Марко Бислимовски, претседател на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) на дебатата во емисијата „Уметност на финансиите“ на ТВ Клан во Тетово.

Back to top button
Close
Close