0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталMakedonija.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономијаИнтервју

Бислимоски за МИА: РКЕ нема да дозволи зголемување на цената на електричната енергија

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ), ќе ги преземе сите механизми  кои и се на располагање, можеби ќе излезе и од своите законски надлежности пропишани во Законот за енергетика и нема да дозволи зголемување на цената на електрична енергија, вели претседателот на РКЕ Марко Бислимоски во интервју за МИА.

Back to top button
Close
Close