0_Web_Насловна-слајдер0_МИА Истражува.ПорталMakedonija.SlajderБизнисБизнис.ПорталИнтервјуОпштество

Бислимоски за МИА: Не очекуваме зголемување на цената на струјата, се зголемуваат ингеренциите на РКЕ во делот на водни услуги

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) Марко Бислимоски во интервју за МИА говори за цената на струјата, кондицијата на енергетските компании, заштитата на потрошувачите од ценовните шокови, водните и комуналните услуги и плановите за Новата 2021 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close