Svet.SlajderБалканДописници Свет

Бислими: Курти не го спореди Вучиќ со Гебелс

Потпретседателот на Владата на Косово задолжен за европски интеграции, Бесник Бислими ги отфрли како неточни информациите објавени во некои медиуми, дека косовскиот премиер Албин Курти на денешната средба во Брисел го споредил претседателот на Србија, Александар Вучиќ со шефот на пропагандата на некогашна нацистичка Германија, Јозеф Гебелс, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close