Svet.SlajderСветСвет.Портал

Бисли: Околу 270 милиони луѓе се на раб на глад

Околу 270 милиони луѓе ширум светот, колку што вкупно изнесува населението на Германија, Велика Британија, Франција и Италија, се на раб на глад, предупреди денеска директорот на Светската програма за храна на Обединети нации (WFP), Дејвид Бисли по примањето на Нобеловата награда за мир

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close